Koçluk Desteği

ETKİLİ BİR YAŞAM KOÇU NASIL BULUNUR

“Başarılı olmanın bir başka yolu ise istediğiniz sonuçları daha önce elde etmiş birini bulun ve onun yaptıklarını kopyalayın ve benzer sonuçları deneyimleyin.” – Fatih Altınağaç

 

Hayatın neresindesin? Yeni bir başarı seviyesine ulaşmak istiyor, ancak nasıl ilerleyeceğini bilmiyor musun? Belki büyük bir değişime ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsunuz, ancak kararsızlıktan dolayı eyleme geçemiyorsunuz. Tam bu noktada profesyonel bir koçla çalışmak sana yardımcı olabilir. Bir koçla çalışmak hedeflerinize bağlı kalmanızı arttırır. Ayrıca, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyaç duyduğunuz kanıtlanmış stratejileri ve araçları bir koç yardımı ile kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Sonuç Koçluğu olarak adlandırdığımız koçluk, en önemli hedeflerinize ulaşmak için inanılmaz derecede güçlü bir araç olabilir. Yaşam koçunuz akıl hocanız ve rehberiniz olabilir. Hayatın tüm zorluklarıyla mücadele ederken size yardımcı olur ve zihniyetinizi güçlendirir, böylece düşüncenize koyduğunuz her şeyi başarabilirsiniz. Alacağınız seanslarda en iyi sonuçlar elde etmek için, öğrenme tarzınızı, tercihlerinizi ve kişiliğiniz konusunda ki detayları koçunuza karşı dürüst bir şekilde ifade edin. İhtiyaçlarınız konusunda ne kadar net olursanız, deneyiminiz de o kadar iyi olur.

Eğer hala nasıl bir yaşam koçu ile çalışmam gerek diye düşünüyorsan, işte en iyi yaşam koçlarının / ilişki koçlarının sahip olması gereken bazı önemli nitelikler ve sizin için doğru olan bir yaşam koçu bulmak için aramanız gerekenler.

ÜCRETSİZ BİR KOÇLUK SEANSI ALIN

 Hedeflerinizi belirlemek ve onlara ulaşmak için bir yol oluşturmak üzere 30 dakikalık bir seans için bugün bir Fatih Altınağaç ile iletişime geçin. Sana yardım etmek için burdayız!

SİNERJİK, DENGELİ İLETİŞİM

 

Bu süreçte koçunuzdan gelen geri bildirimleri kabul etme ve onunla dürüst ve açık bir şekilde konuşma yeteneği kesinlikle gereklidir. En iyi yaşam koçları iletişim tarzınızı belirler ve rehberliklerini anlamanızı ve içselleştirmenizi sağlamak için yaklaşımlarını değiştirir.

Koçunuz gerektiğinde sizinle yüzleşebilmeli, ancak seçimleriniz konusunda yargılayıcı olmamalıdır. Kendi ilerlemenizi engellediğinizi gördüklerinde sizi nazik ama dürüst bir şekilde söylemeleri gerekir. Başarılı bir yaşam koçu, güvendiği sırdaş ve profesyonel danışman arasındaki çizgide yürür ve sizi konfor alanınızın dışına, gerçek büyümenin gerçekleştiği alana iter. Koçunuzla kendinizi açabilmeniz gerekir, ancak sizinle aranızda net sınırlar sağlamaları gerekir. Koçunuz sizinle arkadaş olmak için orada değildir – görevleri hedeflerinize ulaşmanıza veya sorunları aşmanıza yardımcı olmaktır.

Bir koç ararken, süreciniz hakkında doğru şekilde düşünmenizi sağlamak için anlamlı takip soruları formüle etme yeteneğine sahip olması dışında, mükemmel dinleme becerilerine sahip birini arayın. Size tüm cevapları vermek için orada değiller; görevleri daha akuttur ve çözümleri kendiniz bulmanız için sorunlarınızı keşfetmenize yardımcı olmayı içerir. Yaşam koçluğu yolculuğunuza başladığınızda, en iyi yaşam koçları yalnızca iletişim tarzınızı belirlemenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kişiliğiniz ve varsa liderlik tarzınız hakkında daha fazla şey öğrenmenize yardımcı olacaktır . Bu sayede, sizin için tamamlayıcı bir iletişim tarzına sahip bir koç bulacağınızdan emin olursunuz. Örneğin dinleyerek en iyi şekilde öğrenirseniz, harika bir konuşmacı ile eşleştiğinizden emin olun.

Üst düzey yaşam koçları, sizi zor durumlarınızda rahat hissetmenizi sağlar, bu büyük ölçüde bir kişilik ve tarz meselesidir. Koçunuz sizi rahat ve güvende hissettiren, ancak elinizdeki görevlerden sıkılmayan veya meydan okunmayan biri olmalıdır. Bu bölümde de içgüdülerinizi takip etmekten korkmayın. Seanslarda kendinizi iyi hissetmiyorsanız, süreci tamamlamamakta haklısınızdır. İlk koçunuz uygun değilse, her zaman daha uyumlu olduğunuz birini arayabilirsiniz.

BİR YAŞAM KOÇUNUN NİTELİKLERİ NE OLMALI

 

Tüm iyi koçlar belirli niteliklere sahip olmalıdır ve bir yaşam koçu bulmaya çalışırken bunları aramak, iyi bir seçim yapmanızı sağlayacaktır. Bunlar aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Sorumlu : Koçunuz başarınızdan sorumlu hissetmelidir. İlerlemenizle ilgili olarak sizi takip etmesi ve seanslarınız sırasında öğrendiklerinizi gerçek hayatınıza ne kadar iyi uyguladığınızı izleyeceğiniz koçunuza güvenebilmelisiniz.
Stratejik düşünür : Siz ve ihtiyaçlarınız benzersizdir ve en iyi yaşam koçları, sınırlayıcı inançlarınıza ve ulaşmaya çalıştığınız sonuçlara hitap eden bir yol çizmeye yardımcı olabilir. Bu nedenle koçunuz, herkese uyan tek bir yaklaşım yerine, size ve hedeflerinize benzersiz bir şekilde fayda sağlayan kişiselleştirilmiş bir plan oluşturur.
İyi dinleyici : Yaşam koçluğu sizinle, hedefleriniz veya sonuçlarınız ve onları gerçeğe dönüştürme yolunuzla ilgilidir. En iyi yaşam koçları sizi gerçekten tanıyıp anlayabilmeleri için dinlemeye isteklidir.
Hedef odaklı : Koçluğun amacının, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olurken kalıcı bir değişim elde etmek olduğunu söylemeye gerek yok. Bunu başardığınızı nasıl anlarsınız? İlerlemenizi ölçmenin tek yolu, hedefler belirlemektir – sonuç olarak adlandırdığımız şeyler – bu nedenle başarı için doğru ölçümleri belirlemenize yardımcı olabilecek bir koçunuz olması önemlidir.
Beklentileri yüksek : İnanılmaz şeyler yapabilirsin ve bunu fark eden bir yaşam koçu bulman gerekiyor. Aksi takdirde, bu kişi potansiyelinizi en üst düzeye çıkaramaz ve sizi gerçekten tatmin edici bir hayata yönlendiremez.
Her zaman meydan okumaya hazır olun :Değişimi başarmak ve hayal ettiğiniz her şeyi yapmanıza izin verecek bir duruma ulaşmak sizi konfor alanınızdan çıkaracaktır. En iyi yaşam koçları sizi her zaman değişmeye, normalde yapmayacağınız şeyleri yapmaya ve iyileştirmeye davet eder. Ayrıca zor zamanlarda size gerekli desteği nasıl sağlayacaklarını da bilirler.

YAŞAM KOÇLUĞU SİSTEMLERİ VE DENEYİMLERİ

 

Farklı yaşam koçları, sizin için en önemli olan sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmak için çeşitli sistemler veya yöntemler kullanır. Bir yaşam koçu bulmaya çalışırken, o sistemin ne kadar başarılı olduğunu ve koçun onu gerçekten takip edip etmediğini görmek önemlidir. Koçunuzun kullandığı yöntemlerin sizi olmak istediğiniz yere götüreceği konusunda kendinizi rahat hissetmelisiniz.

Genellikle belirli alanlarda uzmanlaşan bir yaşam koçuyla çiftleşme eğilimi vardır. Belki partnerinizle olan ilişkinizdeki tutkuyu canlandırmaya çalışıyorsunuz veya belki de kişisel mali durumunuzu iyileştirmek için yardım arıyorsunuz. Bu belirli özelliklere uyan bir koç aramaktan daha önemli olan, koçunuzun sahip olduğu deneyimler ve sizi başarı için doğru zihniyete sokacak uzmanlıklarıdır. Aslında, sizden farklı bir bakış açısına sahip olan ve hayatınızı farklı bir bakış açısıyla görmenize yardımcı olabilecek, hayatınızı tamamen değiştirebilecek bir koç istiyorsunuz . En iyi yaşam koçları, zihniyetinizi değiştirerek ve içsel engelleri kaldırarak hayatınızın tüm alanlarını iyileştirmenize yardımcı olacak bütünsel bir yaklaşım oluşturabilenlerdir.

POTANSİYEL YAŞAM KOÇUNUZLA BULUŞMAK

 

En iyi yaşam koçlarının çoğu, bir yaşam koçu bulmaya çalıştığınızda alacağınız seansın işe yarayıp yaramayacağını düşünmenize olanak tanıyan ücretsiz bir danışmanlık sunar. Bu ilk oturum, potansiyel yaşam koçluğu programınız ve mentorunuz hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenmenin tam zamanıdır. İlk tanıştığınızda, onlarla konuşurken nasıl hissettiğinizi değerlendirin. Size nasıl tepki verdiklerini ve iletişim tarzlarını gözlemleyin ve yaptıkları noktaları düşünün. Olayları yeni bir perspektiften görmenize yardımcı oluyorlar mı? Güçlü yönlerinizi başarıyla tanımlıyorlar ve peşinde olduğunuz sonuçları alabilmeniz için önceliklerinizi bulmanıza yardım ediyorlar mı?

Bu toplantı sırasında, en iyi yaşam koçları özellikle nasıl çalıştıklarını, ne yaptıklarını ve işlerinde hangi yöntemleri kullandıklarını açıklayabilecektir. Süreçlerini net bir şekilde tanımlayamazlarsa veya duymak istediğiniz şeyin size söylendiğini hissederseniz, kendinizi rahat hissedene kadar gerektiği kadar takip sorusu sorduğunuzdan emin olun. Hâlâ huzursuz hissediyorsanız, birlikte çalışmak için farklı bir koç seçin. Yaşam koçunuz, sorularınızı anlayacağınız şekilde yanıtlayabilmeli ve onlarla çalışırken geçirdiğiniz zaman içinde ne tür bir ilerleme bekleyebileceğiniz konusunda size net bir fikir sunabilmelidir. Bunu başarabilecek bir koç bulduğunuzda, muhtemelen iyi bir uyum bulmuşsunuzdur.

Size doğru yolu bulduran ve sizi güçlendiren bir yaşam koçu bulma yolculuğu dikkat ve özen gerektirir, ancak kendinize yapacağınız bu yatırıma değer. Doğru yaşam koçu, en büyük hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmanıza ve aşmanıza yardımcı olabilir. Bunu bu açıdan düşündüğünüzde, en iyi yaşam koçlarından biriyle çalışmak, kendiniz için yapabileceğiniz en az şey değil mi?

ÜCRETSİZ BİR KOÇLUK SEANSI ALIN

 Hedeflerinizi belirlemek ve onlara ulaşmak için bir yol oluşturmak üzere 30 dakikalık bir seans için bugün bir Fatih Altınağaç ile iletişime geçin. Sana yardım etmek için burdayız!

Faydalı Olabilecek Makaleler

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Size daha iyi hizmet verebilmek için çerez kullanıyoruz. Bu bilgileri nasıl kullandığımızı öğrenmek için Gizlilik Sözleşmesi'ne gözatabilirsiniz.

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.